DSC02375 001  Във финалите на ученическите игри по лека атлетика V - VII клас, които се проведоха от 9-ти до 11-ти юни 2017 година  в гр. Сливен премериха сили най-добрите 10 ученически отбора на България. Отборът на ОУ "Черноризец Храбър" с ръководители Димо Радев и Биляна Койчева завоюва II-ро място в крайното класиране, като остана само на 2,5 точки /с резултат 93 точки/ след класиралият се на I-во място.

В щафетата  4х100 метра, момчетата: Антоан Ангелов, Денислав Узунов, Димитър Петков, Радослав Пенев завоюваха I-во място с време 41,77 сек.

Радослав Пенев спечели сребърен медал на скок дължина с впечатляващите 5,48 м. и завърши четвърти във финала на 100 метра.

Антонио Фоти спечели бронзов медал на 400 метра и четвърто място на скок дължина с 5.19 м.

Всички момчета се показаха като изключителен колектив с хъс за победа, но малко не им достигна да се преборят  за първото място. В крайното класиране отборът ни спечели 4 златни, 9 сребърни и 1 бронзов медал.

5 7kl 2016 2017

Нека всички бъдем  горди с успеха, който постигнаха седмокласниците ни! Още снимки - в нашата галерия.

1 2klasПревъзходно представяне на децата 1-2 клас от ОУ "Черноризец Храбър" по лека атлетика за Купа Варна.
Момчетата заеха безапелационното първо място и грабнаха за втори път купата. Най-изявени по дисциплини бяха Стефан Стефанов от 2-г клас /шампион на 50 м., 200 м. и щафета/ и Денис Иванов 1-б клас /шампион на скок от място и щафета/.
Момичетата заеха призовото второ място и спечелиха сребърни медали. Изяви се Габриела Пехливанова - шампионка на хвърляне малка топка.

4 7klasОтлично представяне на учениците 5-7клас от ОУ "Черноризец Храбър" - Варна на Общинските и Областни състезания по лека атлетика. Момчетата заеха първо място в общото класиране, като над всички бяха Антонио Фоти /злато на 100 м, злато на 400 м и злато на щафета 4х100м /, Радослав Пенев /злато на скок дължина, злато на щафета 4х100м., сребро на 100м/ и Йоан Ангелов /злато на щафета 4х100м, сребро на висок и дълъг скок./

Момичетата се класираха на четвърто място в общото класиране.

Златните медали на момчетата им осигуриха класиране в Зоналното първенство, където ще се опитат за поредна година да участват на финалите на Държавно ученическо първенство. Успех, момчета!